2138/25
Ubekendt maler, 18. årh.
Portræt af en kvinde i guldbroderet rød kjole og hovedbeklædning prydet med et fjer. Usigneret. Olie på lærred. 40×33.
Lærredet er dubleret. Reparationer og retoucheringer. Minimale krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud