1820/1717
Kinesisk firsidet bordlampe af sortlakeret træ, dekoreret med påsat skrifttegn af messing, skærm af råsilke medfølger. 20. årh.s slutning. H. ekskl. montering 35.
Enkelte ridser og mærker. Skærm plettet. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Varia, 17. maj 2018
Vurdering
Hammerslag