2034/​150

Fire-delt medestang af bambus med ferruler af messing. Futeral og to ekstra bundled medfølger. 20. årh.s begyndelse. L. 520.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre defekter.

Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag