2034/150
Fire-delt medestang af bambus med ferruler af messing. Futeral og to ekstra bundled medfølger. 20. årh.s begyndelse. L. 520.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre defekter.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag