12014/1
Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
Moses. Litografi i farver 1956. På bagsiden et s/h litografi. Trykt af Mourlot. Usigneret og unummereret. 35,4×26,3. Uindrammet.
Litteratur: Mourlot nr. 124 og 127.
Kunst, antikviteter & design, 2. april 2020
Vurdering
Hammerslag