1805/7
Julius Lange (f. Darmstadt 1817, d. München 1878)
Landskabsparti, antageligt fra Alperne. Sign. J. Lange. Olie på lærred. 60×82.
Lærredet er dubleret. Enkelte mindre sprækker i lærredet samt mindre krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger. Retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 29. januar 2018
Vurdering
Hammerslag