1935/680
Tove Anderberg (f. Aalborg 1942, d. 2021)
Skulpturel vase af stentøj, dekoreret med sandfarvet glasur. Sign. Tove Anderberg. Unik. H. 18,3.
Nogle overfladeridser og mærker. Øverste kant med reparation samt to større afslag.
Moderne kunst og design, 27. august 2019
Vurdering
Hammerslag