1424/1544
Nathus af træ monteret med kobber, side bemalt med 4, kompas mrk. Cornelius Knudsen's etabl. Kjøbenhavn samt petruliumslampe. H. 51 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. REvner.
Varia, 12. juni 2014
Vurdering
Hammerslag