2426/251
En samling bordsølv bestående af smørskål, strødåse, saltkar samt fire skeer. Samlet vægt uden glas ca. 555 g. 19.-20. årh. H. 3,5–16,5. (7)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Smørskål med bule.
Vurdering
Hammerslag
1131594 | ||
1093133 | ||
102358 | ||
1131594 (Autobud) | ||
102358 | ||
1131594 | ||
858242 | ||
818051 |