2446/333
En samling Dansk bordsølv bestående af skål,sukkerskål, flødekande samt sukkertang af henholdsvis sølv og sterlingsølv. Forskellige mestre. 20. årh. Samlet vægt ca. 680 g. H. 5–5,5 cm. Diam. 25,5 cm. L. 10,5 cm. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre buler, ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag