2050/148
Hugo Larsen (f. København 1875, d. sst. 1950)
Marklandskab med traver. Sign. og dateret Hugo Larsen, 1925. Olie på lærred. 42×52.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag