12031/72
Jules Cavaillès (f. 1901, d. 1977)
Paris. Tryksign. J. Cavaillés. 1957. Litografisk plakat. Udgivet af S.N.C.F. Societe Nationale des Chemins de Fer Francais. Bladstørrelse 62×100. Uindrammet.
Kunst, antikviteter & design, 30. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud