896/535
Svend Johansen (f. København 1890, d. Gentofte 1970)
Interiør. Sign. SJ samt Svend Johansen, Kopenhagen på bagsiden. Olie på lærred. 116×86.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag