2141/​927

Dansk design

Et par pendler med skærme af kobber og top af teak. 1960'erne. H. 29. Diam. 16. (2)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Den ene top af teak er løs. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 12. oktober 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag