2144/​42

Et par kandelabre af forgyldt bronze, rigt støbte med guirlander, draperier, blomster og bladværk, hver med otte svungne lysarme centreret om midterarm med aftagelig top i form af blomster og blade. Louis XVI form. 19. årh. H. 68. (2)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021

Vur­dering

25.000 DKK

Hammerslag

21.000 DKK

21.000 DKK
20.000 DKK