2040/316
Fem Ford, fire Cadillac, to Tucker, to Auburn Boattail Speedster 1935, Lincoln Zephyr, Cord 812, Chevrolet, CMC Panel Truck 1950, Delahaye, Duesenberg SSJ 1935 (Clark Gable), Duesenberg SSJ 1935 (Gary Cooper), Mrk. Roadlegends, Anso, ERTKL, Hotwheels og Mira. 20 modelbiler. Skala 1:18. L. 24–30. (20)
Proveniens: Dansk privatsamling.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Mindre defekter og mangler kan forekomme.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud