2049/206
Kaminur af forgyldt og patineret bronze, urhus med stående dreng og træ, skive af hvid emalje. 19. årh.s midte. H. 25. B. 25. D. 9.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Afslag på skiven.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag
24 bud