2416/​277

Tre persiske flasker af grønligt glas, den ene med omlagt tråd på hals, to med optiske striber. 19.-20. årh. H. 15–24. (3)

Aflejringer. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag