1951/540
Dansk møbeldesign
Et sæt på ti armstole af palisander, betrukket i sæder med nyere lyst skind. 1960'erne. (10)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Sæder med nyt skind med let brug.
Moderne kunst og design, 17. december 2019
Vurdering
Hammerslag
29 bud