Oline Mariane Glodkowski (f. 1827, d. 1910)
Opstilling med frugter på et bord. Sign. O. Brown. Olie på træ. 28×38.
Kunstnerens pigenavn var Brown, hun giftede sig i 1857 med købmand Peter Stanislaus v. Glodkowski.
Tre mindre reperationer/retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. august 2024