1831/114
Sign. Nain tæppe med silke, klassisk medaljon design med slyngede grene, ornamentik, blomster og bladværk på lys bund. Persien. 20. årh. 236×147.
Let slidt. Plettet.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018
Vurdering
Hammerslag