12119/41
Fire dele sølv, bestående af et par små franske tastevin, Louis XVI-form saltkar med indsats af blåt glas samt lille ske. 19.-20. årh. Vægt ekskl. glas 102 g. Diam. 5,5. L. 9,5–10,5. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Begge tastevin med let korrosion.
Kunst, antikviteter & design, 13. maj 2021
Vurdering
Hammerslag