12119/​41

Fire dele sølv, bestående af et par små franske tastevin, Louis XVI-form saltkar med indsats af blåt glas samt lille ske. 19.-20. årh. Vægt ekskl. glas 102 g. Diam. 5,5. L. 9,5–10,5. (4)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Begge tastevin med let korrosion.

Kunst, antikviteter & design, 13. maj 2021

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

400 DKK

400 DKK