2050/​18

Kinesisk kunstner, ca. 1900

Aneportræt af kinesisk embedsmand og familie. Gouache på papir. Lysmål 121,5×82,5.

Folder. Rifter. Krakeleringer. Fugtskjolder. Fremstår med alders- og brugsslitage. Undersøgt i rammen.

Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag