2050/18
Kinesisk kunstner, ca. 1900
Aneportræt af kinesisk embedsmand og familie. Gouache på papir. Lysmål 121,5×82,5.
Folder. Rifter. Krakeleringer. Fugtskjolder. Fremstår med alders- og brugsslitage. Undersøgt i rammen.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag