Poul Gernes (f. Frederiksberg 1925, d. Ängelholm 1996)
“Med kærlig hilsen”. Sign. Poul Gernes, 99–400. Seks serigrafier i farver. Udgivet af Borgen. Bladstørrelse 45 × 38. I original portofolio. (6)
Proveniens: Jytte og Jarl Borgens samling, København.
Original stand.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
32 bud