521/637
Caroline van Deurs (f. Frederiksberg 1860, d. København 1932)
Interiør med børn der spiller dam siddende i en sofa. Sign. C.V. Deurs, 1927. Olie på lærred. 49×65.
Fin stand.
Malerier, 25. maj 2005
Vurdering
Hammerslag