2403/664
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)
“Nytaar 72. Vær velkommen, Herrens år - Der er et yndigt land”. Tryksign. Mappe med otte litografier i farver. Bladstørrelse 34×44.
Papiret er gulnet en smule. Enkelte minimale håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 16. januar 2024
Vurdering
Hammerslag