2403/​664

Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)

“Nytaar 72. Vær velkommen, Herrens år - Der er et yndigt land”. Tryksign. Mappe med otte litografier i farver. Bladstørrelse 34×44.

Papiret er gulnet en smule. Enkelte minimale håndteringsmærker.

Moderne kunst og design, 16. januar 2024

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.150 DKK

1.150 DKK
(Autobud) 1.100 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK