2418/229
Samling emaljedekoreret glas med blomster og ovale blå devisefelter med tekst i guld. Bestående af otte snapseglas med guldkant, otte vandglas og fire karafler. Nederlandende, 19. årh. H. 6–16 cm. (20)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag
18 bud