1803/1128
Mogens Ballins eftf.
Skønvirke broche af delvist forgyldt sølv prydet med en cushionslebet grøn agat og seks cabochonslebne granater. L. 6,5 cm. Design af Hertz Ballin.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Smykker, 17. januar 2018
Vurdering
Hammerslag
27 bud