J. U. Bredsdorff (f. Vester Skerninge 1845, d. Usserød 1928)
Landskab med udsigt til Sæbygaard. Sign. J. U. Bredsdorff 1881. Olie på lærred. 24×37.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer. Mindre afskalninger. Enkelte stifthuller.