1320/89
Theodor Philipsen (f. København 1840, d. sst. 1920)
To græssende køer. Sign. monogram. Stempel på bagsiden fra Th. Philipsen Auktion 1916. Olie på lærred monteret på lærred. 25×30.
Minimale afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 13. maj 2013
Vurdering
Hammerslag
21 bud