1920/1542
Et par franske Louis Philippe kandelabre af forgyldt bronze, hver til fire lys, stammer støbte med bladornamentik, på trepas fodstykker. 19. årh.s anden halvdel. H. 50,5 cm. (2)
Aldersrelaterede spor.
Varia, 16. maj 2019
Vurdering
Hammerslag
16 bud