2103/973
Dansk snedkermester
Et par højryggede armstole af eg. Betrukket med, patineret sømbeslået blåt skind. (2)
Brugsslitage, herunder ridser, mærker og overfladiske krakeleringer. Ene med løse samlinger.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag