2103/​973

Dansk snedkermester

Et par højryggede armstole af eg. Betrukket med, patineret sømbeslået blåt skind. (2)

Brugsslitage, herunder ridser, mærker og overfladiske krakeleringer. Ene med løse samlinger.

Moderne kunst og design, 19. januar 2021

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

7.000 DKK