2417/146
Louis XVI armstol af mahognipoleret træ, medaljon formet ryg, sæde betrukket med brunt læder. 18. årh.s slutning.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag