1921/1738
Russisk kiste af fyrretræ, dekoreret i farver med hest og blomster. H. 28. L. 52. B. 27. Samt to russiske Khokhloma børneskamler af bemalet træ, dekoreret i farver og guld. 20. årh. H. 23. L. 24,5. B. 24,5 og H. 25,5. L. 34. B. 26. (3)
Kiste falmet, ridser og mærker. De to øvrige med let alders- og bruggslitage.
Varia, 23. maj 2019
Vurdering
Hammerslag
11 bud