1812/1629
En signeret japansk wakizashi med ca. 34,5 cm. langt blad samt en japansk bendolk med ca. 19,5 cm. langt blad med skede og greb i udskåret knogle. (2)
Plettede klinger
Varia, 22. marts 2018
Vurdering
Hammerslag