2426/​700

Leon Galleto (f. Strasbourg 1931, d. Sonoma, California 2009)

Cylindrisk vase af stentøj med reliefdekor. Dekoreret med turkisblå og grøn glasur. Øverste kant med rødbrun glasur. Tryksign. Galleto. Udført og stemplet hos Saxbo, Denmark, 910. Udført 1950–1968. H. 18. Diam. 7,5.

Nogle glasurafskalninger - se venligst detaljefotos.

Fra i Lyngby
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Dette emne er udgået

29 bud

1158798 3.400 DKK
826128 (Autobud) 3.200 DKK
1158798 3.000 DKK
826128 (Autobud) 2.500 DKK
1093890 2.400 DKK
826128 (Autobud) 2.300 DKK
971442 2.200 DKK
826128 (Autobud) 2.100 DKK
971442 2.000 DKK
826128 (Autobud) 1.950 DKK
971442 1.900 DKK
826128 (Autobud) 1.850 DKK
971442 1.800 DKK
826128 (Autobud) 1.750 DKK
802069 1.700 DKK
826128 (Autobud) 1.650 DKK
802069 1.600 DKK
826128 (Autobud) 1.550 DKK
802069 1.500 DKK
826128 (Autobud) 1.450 DKK
802069 1.400 DKK
826128 (Autobud) 1.350 DKK
802069 1.300 DKK
826128 (Autobud) 1.250 DKK
1093890 1.200 DKK
826128 1.150 DKK
800608 1.100 DKK
849670 1.050 DKK
936597 1.000 DKK