2431/756
Arne Vodder (f. 1926, d. 2009)
Spisebord af palisander med udtræk opsat på tilspidsede ben, to tillægsplader med sarg og to D-formede endeklapper. Model 227. Udført og mærket hos Sibast Møbler. 1960'erne. H. 72. L. 72/178/290. B. 106. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Ujævnt falmet. Afslag.
Moderne kunst og design, 30. juli 2024
Vurdering
Hammerslag
13 bud