Tysk sukkerskål og flødekande med sættebakke af sølv. Wilkens, 20. årh. Bakke L. 27,5. Samt opsats af sølv med stamme af drejet elfenben. Dansk arbejde, 1920. H. 11,5. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre hårrevne i elfenben.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020