2015/342
A. Matthias, 20. årh.
“Slesvig”, skibsportræt fra rederiet D-F. Sign. A. Matthias, HBG-1964. Gouache på papir. 42×67.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020
Vurdering
Hammerslag