1632/569
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH-80” Reservedele til et par bordlamper, bestående af fod, stel, mellem og underskærm af akryl. Udført hos Louis Poulsen. (2)
Almindelig brugsslitage, herunder nogle ridser og mærker. Noget smuds. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 9. august 2016
Vurdering
Hammerslag
26 bud