1350/791
Bent Karlby (f. Aa 1912, d. 1998)
“Pan-Opticon”. Et par væglampetter af delvis rødlakeret aluminium. Udført hos Lyfa. H. 60. B. 5. (2)
Stand
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 10. december 2013
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
14 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||