2109/121
Emilie Mundt (f. Sorø 1849, d. Frederiksberg 1922)
Strandparti fra Hulerød. Sign. E. Mundt Hulerød 1914. Olie på lærred. 29×40.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud