Ludwig Augustin (f. 1882, d. 1960)
Opstilling med nautiluspokal, perlesmykker, porcelæn og et guldbæger på en brokadedug. Sign. Lud. Augustin 1922. Olie på træ. 29×24.
Enkelte mindre krakeleringer samt ved kant enkelte minimale afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. august 2022