John Craxton (f. London 1922, d. sst. 2009)
Komposition med mand stående på hovedet. Sign. John Craxton med dedikation “For Vagn”. Håndkoloreret træsnit. Bladstørrelse 19,5×14. U.r.
Proveniens: Givet som gave af kunstneren til nuværende ejer.
Malerier og grafik, 7. juni 2017