1950/52
Hans Smidth (f. Nakskov 1839, d. Frederiksberg 1917)
“Gatten, Himmerland”. Sign. Hans Smidth. Olie på lærred. 39×58.
Behov for let overfladerensning. Lærred bør strammes op.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag