2144/834
Henry Kjærnulf (f. Ubberud 1911, d. 1975)
“Kurul”. Et par armstole med stel af eg, betrukket i sæde og ryg med stribet uld. Udført hos EG Kvalitetsmøbel. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag