2438/936
Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)
Figur af stentøj i form af flodhest, dekoreret med grønlig glasur. På siden stemplet Chr. Thorsen & søn, 1938. Sign. monogram. L. 13,5.
Brugsslitage.
Moderne kunst og design, 17. september 2024
Vurdering
Hammerslag
25 bud