2438/935
Gunnel Nyman (f. 1909, d. 1948)
Vase af klart glas ilagt luftbobler, med underfang af rødt glas. Sign. G. Nyman, Nuutajärvi, Notsjö, -53. H. 11.
Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
823958 |