1549/​689

Jørgen Bo & Peter Hancke (f. 1919, d. 1999)

Kvadratisk udstillingsbord af mahogni med profileret stel. Formgivet 1989. H. 71. L./B. 140.

Proveniens: Thorvaldsens Museum.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 1. december 2015

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK