Luplau Janssen (f. Sørbymagle 1869, d. København 1927)
Parti fra Fanø med livlig aktivitet på stranden en sommerdag. Sign. Luplau Janssen Fanø 1926. Olie på lærred. 74,5×90.
Retoucheringer. Krakeleringer. Nogle mindre afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
30 bud